Western park Boskovice

V Drahanské vrchovině, přibližně 32 km severně od Brna, leží v podhradí stejnojmenného hradu, a také zámku, město Boskovice.

Parta milovníků westernových písní a country tanců znovuobjevila, že turisté nechtějí jen trajdat po lesních, jeskyních, hradech a zámcích, ale že se chtějí také bavit. Je zde tedy šance nabídnout jim něco nového. Přišla s originálním nápadem vybudovat westernový park a nabídla návštěvníkům regionu další cíl svých cest – country tance, vystoupení koní, tee-pee pro nadšence indiánského života, vystoupení cowboyských příběhů z amerického středozápadu, fantastický svět dálných věků, indiánů, cowboyů a kouzelných příběhů, nádherné souznění duše člověka s duší ušlechtilých zvířat – koní, kteří se laskavým přístupem stávají blízkými přáteli člověka.
Westernové městečko je unikátní zábavní park vybudovaný ve stylu westernu. Divoký západ ve skutečném provedení předvádí od května do září všem návštěvníkům obyvatelé této jedinečné turistické atrakce, pro děti jsou nachystány rýžování zlata, opékání špekáčků, jízdy na koni či půjčovna koz a další. Program western parku Boskovice je prostě zábavou pro celou rodinu.

Bližší informace o westernovém zábavním parku získáte zde.

Tip na výlet: Z Boskovic se nabízí výlet po modré turistické značce přes Šebetov (12 km) do Letovic (24,5 km). Výhodou této turistické trasy není jen to, že vede okolo boskovického western parku, ale také možnost vybrat si podle kondice tři možné varianty. První mohou absolvovat rodiče s dětmi z Masarykova náměstí v Boskovicích do western parku (2 km) a zpět. Středně dlouhou variantu lze zakončit v železniční stanici Šebetov. Ta nejdelší je pro opravdu zdatné turisty s prošlápnutou obuví a měří 24,5 km. Zde je kilometráž trasy: Boskovice, nám. – Doubrava 2,5 km – Melkov 6,5 km – Na pilce 8,5 km – Šebetov 11 km – Šebetov žel. st. 12 km – Vanovice 15,5 km – Drvalovice 16,5 km – Kladoruby 21 km – Letovice, koup. 23,5 km – Letovice nádraží 24,5 km.

 

Integrovaný dopravní systém: Z Brna do Skalice lze použít vlak linky S2. Ze Skalice do Boskovic pokrývá spojení několik linek, např. vlak linky S21, nebo autobusy linek250, 251, 257, 162.
Doprava autem: Z Brna na sever po silnici I/43 směr Svitavy, u Skalice nad Svitavou odbočit na Boskovice. Celkem cca 42 km, jízdní doba 36 minut.