Nostalgické jízdy historickými vlaky

Příznivci parních vlaků a motoráčků mají možnost potěšit sebe a své ratolesti a svézt se historickými vlaky. Například motoráčkem se lze o sobotách a nedělích od 14. dubna až do 25. září pravidelně svézt na trati z Brna do Lednice a zpět.

Od 14. května do 24. září se můžeme svézt vláčky taženými parní nebo motorovou lokomotivou o všech sobotách v červenci a srpnu, a také v dalších 12 termínech na úzkorozchodné železnici mezi Zbýšovem a Babicemi u Rosic v budované expozici v areálu Muzea průmyslové železnice Důl Jindřich.
Jednotlivých historických vlaků je uvedeno v jízdním řádu více. Například 7. května vlak Pálavský okruh z Brna do Mikulova a zpět, nebo parní lokomotivou tažený rychlík Kahan z Brna do Zastávky u Brna a zpět ve dnech 14.5., 18.6., 9.7. a 20. 8. Parní vlaky z Brna do Nedvědice a zpět tradičně okoření Slavnosti Pernštejnského panství na začátku prázdnin ve dnech 2. a 3.7.

Jízdní řády nostalgických jízd čtěte zde. Bližší informace o jízdách vlaků, možnostech rezervace míst a výši jízdného doporučuji ověřit v Kontaktním centru Českých drah. Mějte na paměti, že toto centrum nemusí znát a poskytnout informace o nostalgických jízdách jiných dopravců. O jízdy je velký zájem, proto neváhejte a včas zakupte jízdenky v předprodeji.