Navštivte termály na Slovensku

Naši sousedi mají díky své blahodárné krajině mnoho termálních koupališť. Pojďme si v krátkosti některé z nich představit a říct si o nich krátkou informaci.

Vodní ráj Gino Paradise, Bešeňová

Vodní ráj Gino Paradise v Bešenové na Slovensku je vybudován na bázi horkých pramenů termálních vod, které vyvěrají z hloubky 1987 metrů s teplotou 60,5 ° C. Blahodárně působí na pohybové a dýchací ústrojí, mají příznivé kosmetické účinky a díky prvku lithium pozitivně ovlivňují i psychiku člověka.

Aquatermal Kupko, Dolná Strehová

Na termálním koupališti ve Strehové funguje celoroční provoz. Během letní sezóny Vám nabízí 6 bazénů s různými atrakcemi. Děti potěší 50 m dlouhý tobogán, dvě dětské skluzavky a vodní hřib v dětském bazénu, či dětské hřiště nacházející se v blízkosti bazénů. Pro návštěvníky je velkým lákadle voda s 20° C až 34° C.

Thermalpark, Dunajská Streda

V Thermalparku Dunajská Streda je využívána termální voda s vysokou koncentrací minerálních látek z vrtu vyvěrajícího přímo u Hotelu Thermalpark, náležícímu ke koupališti. Najdete zde celkem 10 bazénů s teplotou vody v rozmezí 20° C až 40° C.

Tepelná tour, Horné Saliby

Od konce roku 2003 je na termálním koupališti v Horné Saliby v provozu nový relaxační komplex s celoročním provozem, který byl spolufinancován Evropskou unií v rámci programu SAPARD. Teplota bazénů je v rozmezí 28° C až 33° C.

Termál centrum Galandia

Centrem termálního komplexu s celoročním provozem je hlavní objekt, ve kterém z pohledu návštěvníků hraje rozhodující roli bazénová hala se čtyřmi nerezovými vnitřními bazény v celkové rozloze 513 m2. V rámci haly je možné využít služeb i samoobslužné restaurace, na galerii jsou umístěny šatny pro muže a ženy s hygienickými zařízeními. K dispozici jsou i základní relaxační služby. Teplota v bazénech je 25° C až 37° C.

Navštivte termály na Slovensku, může to být úžasná dovolená s celou rodinou 🙂