Kam v Praze s malými dětmi?

Návštěva našeho hlavního města Prahy je zážitek pro děti všech věkových kategorií. Pokud ale míříte do Prahy s malými dětmi, určitě neuděláte chybu, když dopředu promyslíte, kam se s nimi podíváte. Vhodně vybraný program je základem úspěchu pro každý výlet úplně každé rodiny.

Jaké možnosti tedy v Praze máte?

Program v Praze, který by pobavil a zaujal především malé návštěvníky, byste měli přizpůsobit ročnímu období. Zatímco v létě si můžete jít třeba zaplavat na otevřené koupaliště, zima skýtá možnosti bezplatného bruslení. Jsou ale aktivity, které se dají v Praze provozovat v každém ročním období a za každého počasí. Tímto programem se přece může bavit celá rodina!

Zoo Praha je jedním z míst, kam můžete s malými dětmi vyrazit kdykoliv. V případě pěkného počasí zvolíte spíše venkovní expozice, za deště či chladu si vyberete některý z krytých pavilonů. V poslední době v pražské zoo přibyly do chovu zajímavé komby jižní, které najdete v pavilonu Afrika. V pavilonu indonéské džungle jsou nepřehlédnutelnou novinkou vydry hladkosrsté. Děti se určitě rády podívají na mládě tygra sumaterského. Pražská zoo pořádá velmi často tematické akce, které jsou vhodné pro malé děti. Jejich přehled najdete na webu zoo.

Dalším zajímavým místem pro návštěvu s malými dětmi může být Botanická zahrada Praha, která má některé programy připraveny právě pro mladší děti.

Zvídavé děti jistě potěšíte návštěvou Planetária Praha, případně Štefánikovy hvězdárny nebo Hvězdárny Ďáblice. Všechna tři zařízení nabízejí příležitostně programy pro děti mladších věkových kategorií.

Každá dětská tvářička se rozzáří úsměvem, navrhnete-li jí, že půjdete do Divadla Spejbla a Hurvínka. Popleteného taťuldu Spejbla, rošťáka Hurvínka, jeho kamarádku Máničku i rozvážnou Bábinku milují děti již po několik generací. Dětská představení najdete také v dalších pražských divadlech, stačí se podívat na jejich program a vybrat si. Divadlo Minor, Pididivadlo, Divadlo Reduta či Metro nabízejí pohádky a představení pro děti docela často.

Sportovně založené děti jistě přivítají návštěvu některého z aquacenter – např. Aquacentrum Šutka, Aquadream – aquapark Praha Barrandov, Aquacentrum Letňany Lagoon nebo třeba Aquapark Čestlice.

V tomto stručném přehledu se nám určitě ani zdaleka nepodařilo vyjmenovat všechny možnosti, které Praha skýtá pro návštěvu s malými dětmi. Spoustu dalších možností určitě vymyslíte sami. Neváhejte, Praha stojí za návštěvu a s jejím poznáváním je vhodné začít právě v dětském věku. Pojďme tedy utužit rodinné vztahy

mezi dětmi a rodiči úžasným programem v naší Praze.