Itálie a jeho vulkanická Ischia – Ponořte se do horkých pramenů a sledujte moře

 
shutterstock_185545439_ischia1

Itálie nabízí nesčetné možnosti na dovolenou. Ať se podíváte do kteréhokoliv kouta této země, stále můžete najít novou inspiraci, kam byste se chtěli podívat příště. A my vám dnes nabízíme další z nich, kterou si klidně můžete zapsat na listinu vašich vysněných cestovatelských destinací.

Ischia je vybudována na ostrově vulkanického původu. Kvůli tomu se tam nachází několik vyhaslých sopek. Ty už sice nejsou aktivní, ale podle vědců láva stále dřímá někde v podzemí a může se stát, že někdy se stane jedna z nich opět aktivní.

Ostrov termálních pramenů
Díky této přírodní jedinečnosti se k Ischii váže i jedna velmi důležitá atrakce. A tou jsou různé termální prameny, které z nich vznikly. Díky tomu se tam na každém kroku nacházejí zajímavé lázně nabízející vynikající služby. Nejcennější jsou ty, které mají historický charakter.

Odpočinek v horkých vodách v obklopení jedinečných budov přináší tomuto druhu relaxu osobitý charakter. Na Ischii se takto nacházejí desítky pramenů a lázní, kde si můžete užít i ozdravnou kúru. Kvůli tomu dostala i přezdívku „ostrov termálních pramenů“.

Tyto vody jsou výborné zejména na problémy s pohybovým aparátem, při bolestech páteře a působí zároveň i jako prevence před respiračními onemocněními. Termální prameny nejsou vhodné v případě, pokud máte komplikace s vysokým krevním tlakem a křečovými žilami.

Castello Aragonese
Asi nejcharakterističtější památkou Ischie je Castello Aragonese. Jde o hrad, který je postaven na samostatném ostrůvku, ke kterému se dostanete pomocí úzké cesty. Dokola ho tak omývá širé moře a dodává mu specifickou atmosféru. Středověká stavba je kaskádově vybudována, přičemž hlavní budovy se nacházejí na jejím vrcholku.

V minulosti k ní přicházel pouze dřevěný most, který však pak vyměnili za současný kamenný, protože měl větší výdrž a nezpůsoboval obyvatelům problémy s jeho obnovováním. Kdysi tvořil i významnou obrannou funkci. Díky tomu mohl chránit ostrov před nájezdy pirátů.

V minulosti se tam kvůli tomu nacházely i dvě obranné věže, které sledovaly situaci v širém okolí. Z hradu je v současnosti úžasná vyhlídka na okolí. Nachází a tam i muzeum mučení a prohlédnout si můžete i jednotlivé budovy, v nichž v minulosti bývaly vojáci, rytíři a panství.

Nezapomenutelná zahrada
Zahrady La Mortella přezdívají i klenotem Ischie. V minulosti patřily rodině známého anglického skladatele Williama Waltona. Ten během svého života vytvořil z jeho milované usedlosti hotový ráj na zemi.

Zahrada v okolí vily přináší úžasný klid, pestré květiny a části, při kterých můžete klidně zapomenout na okolní svět a všechny problémy. Walton však nechtěl, aby jeho majetek vyšel jen tak vniveč a chtěl jím pomoci i dalším hudebníkem. Z toho důvodu zanechal nadaci, která se pravidelně stará o pořádání koncertů v jeho bývalé vile.

Do zahrad a muzea se však dostanete i běžně během roku. Jsou veřejně přístupné až do setmění. Výjimku tvoří čas, když se tam konají zmíněné akce. Tehdy se do těchto prostor dostanete pouze po zakoupení vstupenky na koncert.

 
414384-original1-gkpe7

Soubor malých vesniček
Charismatickou částí Ischie jsou i malé vesničky a městečka u pobřeží. Ty mají totiž pravou venkovskou atmosféru a nabízejí idylickou představu klidného života. V nich se nikdo nikde nespěchá a každý je s každým přítelem. V podnicích se s vámi budou domácí vyprávět tak, jako kdybyste se už znali dlouhá léta.

Úzké kamenné uličky, živé náměstí ak tomu ještě i krásné výhledy na moře. Zapomenout nelze ani na typický kavárenský a restaurační způsob života. Přátelé se po večerech setkávají v těchto podnicích, aby se mohli spolu dobře popovídat a udržovali tak úzké kontakty. Uličky těchto vesniček jsou tak vždy živé a stále nabízejí možnost na to, abyste se cítili jejich pevnou součástí.

Pro milovníky hor
Na Ischii se sice nenacházejí vysoké vrcholky, ale i tak si mohou přijít na své i ti, kteří mají rádi turistiku. Epomeo je na naše poměry pohodlným kopcem a dá se zdolat už do jedné hodiny.

Má malé převýšení a procházku něj tak zvládnou i děti a ti, kteří nemají dobrou kondici. Dostanete se na něj ze Serrara Fontana a odměnou vám bude úžasná vyhlídka na celé okolí. Při dobré viditelnosti takto můžete vidět většinu Ischie.

Spojte to i s výletem do Neapole
K dovolené na Ischii přinášíme ještě jeden tip. Mnoho rekreantů si při jejím navštívení nenechá ujít ani cestu do Neapole. Trajektem se dostanete do Neapole po ještě následující přibližně hodinové jízdě autem.

Mnohem pohodlnější je zaplatit si zájezd, který vám zajistí dopravu a vy si už můžete užít výlet do svého vysněného města. Dohromady jedna cesta trvá něco přes dvě hodiny. Trajektová doprava je pravidelná ak dispozici je několik spojů.

Rezervujte zde.