Exotický Madagaskar – Objevujte ostrov lemurů a obrácených stromů

Ostrov, který dokonale splňuje představu prázdninového ráje mnoha turistů. Velký cestovatel, který si v tomto směru drží hned několik rekordů, se nakonec doplavil i na Madagaskar. Tam se po vzpouře dostal do čela vlády a nakonec byl z něho král tohoto ostrova. Ve své milované zemi našel po jednom z bojů i své poslední místo odpočinku.

Ile Sainte-Marie
Při pohledu na tuto dokonalou část ostrova se jen těžko věří tomu, že tam byl kdysi ráj pirátů . Proto tomu šlo o velmi nebezpečné území, kterému se vyhýbali i domácí obyvatelé. Časem se však podařilo zbavit i těchto škodlivých živlů az Ile Sainte-Marie se najednou stalo milované místo turistů.

Luxusní písečné pláže, nádherná průzračná voda, která má být tou nejčistší v této lokalitě ak tomu úžasná tropická příroda. Většina rekreantů směřuje své kroky právě do této oblasti. Nabízí totiž dokonalý prostor na odpočinek a je také dobrou výchozí pozicí pro další výlety. Skvělá je zejména pro milovníky vodních sportů a potápění.

Národní park Tsingy de Bemaraha
Tento národní park se skládá ze dvou částí, které se nazývají Velké a Malé Tsingy. Krásná příroda však není jediným lákadlem, pro které byste se tam jistě měli vybrat. Najdete tam i jeden přírodní unikát, kterou nazvali kamenný les . Ten vznikl ojedinělou erozní činností, když původně z velkých skal začalo ubývat a postupně z nich vznikl kamenné sloupy. Mezi kamenný les navíc rostou i zelené porosty a spolu tvoří překrásný kolorit. Tento národní park je zároveň památkou chráněnou UNESCO.

Ambohimanga
Pokud jste spíše fanoušky historických památek, v tom případě si nenechte ujít lokalitu Ambohimanga. Jde o krásnou přírodní oblast s posvátnou horou , která zároveň ukrývá další tajemství. A tím je starobylé městečko patřící prvním původním obyvatelům. Vytvořili si tam vlastní kolonii a prostor na oslavování božstev.

Domácí ho nazývají Ztraceným, Královským nebo Posvátným městem. Spleť uliček a domků vyrobených z kamenů navozuje zajímavou atmosféru a pomáhá vám nahlédnout do dalekých dějin tohoto ostrova. V lokalitě Ambohimanga se již nacházejí i novější města, které se mohou pyšnit možná krásnější architekturou, ale ani jedno z nich vám nenabídne takový zážitek jako tato vzácná a tajemná svatyně.

Madagaskar_wyspa_baobabow_5418657

Madagaskar
S Madagaskarem jsou úzce spjaty i specifické stromy baobaby. S jejich popisy jste se mohli setkat i v knize Malý princ. Vypadají, jako kdyby rostly naopak, a tedy kořeny vzhůru ze země. Neobvyklá přírodní hra se nejlépe prezentuje v tzv. Baobabové Avenue.

Přírodní cestička vytvořená právě těmito stromy nabízí nádhernou vyhlídku během dne i noci. Pokud bychom vám však měli doporučit, určitě si je nenechte ujít ve společnosti průvodců za svítání, když spolu s oblohou předvádějí úchvatné divadlo.

Národní park Ranomafana
Velká část tohoto ostrova patří parku Ranomafana. Jde o deštný prales , který se rozprostírá na ploše více než 40 000 hektarů. Jde o skutečně vzácný a unikátní kousek přírody. Díky své izolovanosti se jim tam podařilo uchovat domov pro mnohé ojedinělých živočichů.

Mimo jiné si můžete prohlédnout i 12 různých druhů lemurů. Po národním parku byste se vždy měli pohybovat i s průvodcem, protože střet s některými zvířaty by mohl být pro vás nepříjemný. Zejména pokud jde o nebezpečné hady. Tak si můžete klidně užívat i všechny exotické rostliny, který dotvářejí v Ranomafana dokonalou představu ráje.

Antananarivo
Hlavní město Madagaskaru bylo postupně vystavěno kolem jezera Anos. Je zároveň i největším a nejdůležitějším městem v zemi. Nabízí příjemný náhled do nelehkých dějin ostrova. V jeho centru najdete několik muzeí mapujících vzácnou kulturu Madagaskaru.

Nachází se tam i nádherná katedrála Andohalo . Velmi oblíbenou částí prohlídek jsou výlety za krásnou architekturou, která často odráží i směs kontinentálního vlivu. Antananarivo bylo kdysi městem všech králů, kteří žili ve zdejším paláci. V jeho ulicích panuje čilý noční život a najdete tam i několik turisticky oblíbených barů s živou hudbou.

Hlavní město Antananarivo, Madagaskar
Další z preferovaných turistických oblastí se nachází u malých rybářských vesniček. Tam se můžete ubytovat v pravém madagaskarských stylu. Navíc kromě příjemného mořského prostředí a krásných pláži mají turisté na dosah i úžasnou vnitrozemskou přírodu. Místy budete mít pocit, jako kdyby jste se ocitli přímo uprostřed afrického kontinentu.