Bobová dráha Němčičky

Celoročně je v provozu bobová dráha v Němčičkách u Hustopečí, která byla letos uvedena do provozu. Dráha je dlouhá 825 m. Jezdce, kteří si zakoupí vstupenku, čeká sjezd dlouhý 633 m s převýšením 57 m. Na trati se nachází 5 zatáček, 4 jumpy (terénní zlomy), 1 zatáčka 360° a 1 zatáčka 720°, které se v určitém místě nachází až 12 m nad terénem a vodní hladinou. Dráha je jediná svého druhu v ČR. Čas pro absolvování celé dráhy je při maximální rychlosti 40 km/h asi 3,5 minuty. Posádka si může regulovat rychlost bobu pomocí brzdících pák. Bob je také vybaven odstředivou brzdou. Ta zajistí, že bob nepřekročení max rychlosti 40km/h. Bob má také bezpečnostní pásy pro připoutání jezdce.

Hodinová kapacita dráhy s 23 boby činní 230 osob/h. Bob pro dvě osoby uveze posádku o hmotnosti 240 kg. Děti od 3 do 8 let musí jízdu absolvovat s doprovodem osoby starší 12 let.

Atrakce vhodně doplňuje koupaliště a lyžařský vlek TJ Sokol Němčičky. Informace o provozní době a cenách jízd naleznete zde: Bobovka Němčičky.

Tip na výlet: V místě je vybudována Obecní vinařská stezka obce Němčičky. Seznamuje návštěvníky a především cykloturisty s historií vinařství a současným stavem výsadeb révy vinné v katastru obce. Prochází místy, ze kterých je možné shlédnout nejen místní vinohradnické zajímavosti, ale i jedinečné panoramatické pohledy do širokého okolí. Osmikilometrovou okružní trasu stezky lze absolvovat pěšky, nebo na kole. Trasa je vybavena čtyřmi informačními panely s mapou s mapou.

Integrovaný dopravní systém: Němčičky u Hustopečí leží na regionální autobusové lince číslo 551, která obcí projíždí na trase Klobouky u Brna – Bořetice – Němčičky – Velké Pavlovice.  Máme možnost cestovat z Brna autobusem linky číslo 109 do Klobouk u Brna, a zde přestoupíme na linku 551 do Němčiček. Druhá možnost spočívá v jízdě vlakem S3 do Zaječí, kde přestoupíme na vlak S52 do Velkých Pavlovic nebo Bořetic a zde přestoupit na autobus 551.

Autem: Z Brna po dálnici D2 do Hustopečí, zde opustit dálnici a pokračovat po silnici č. 425 (směr Břeclav). Asi 2 km za Hustopečemi odbočit vlevo směr Horní Bojanovice, asi po 1 km pak vpravo směr Němčičky. Celková délka trasy z Brna je 42 km, doba jízdy 33 minut.