Argentina a to, co byste v ní neměli propást. Objevte kouzlo krajiny plné temperamentu

Rodná země famózního fotbalisty Lionela Messiho, domů vzrušujícího tanga a neprobádané úžasné přírody. Toto je jen zlomek toho, co světu dala Argentina. Úžasný stát, který sice nepatří mezi top turistické destinace, ale přesto má co nabídnout a směle konkuruje i okolním sousedům. Stačí se nechat inspirovat.

Vodopády Iguazu
Tak jako v případě Niagarských vodopádů, i tyto se nacházejí na hranicích dvou států. Argentina se o ně dělí s Brazílií. Vodopády leží na řece Iguazu a podle legendy vznikly poté, co se jeden z bohů naštval na smrtelnice, kterou si chtěl vzít za ženu, ale ta ho odmítla.

On pak v afektu oddělil řeku velkým vodopádem, který se stal jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Obklopené jsou rozsáhlým chráněným parkem, a tak zde objevíte i překrásnou přírodu.

Buenos Aires a jeho tango
Hlavní město Argentiny patří k živým kulturním městům. Nemusíte se tedy zaměřit pouze na jeho památky a během příprav si nechte i čas na toulání ulicemi. Ne nadarmo volají Buenos Aires i městem umělců . V první řadě jde do popředí především tanec. Argentinské tango je vášnivým a oku lahodícím představením.

Při dobrém provedení musí na svou stranu strhnout všechny diváky. V ulicích však nesetkáváte jen tanečníků, ale i zpěváků, herců, malířů a dalších umělců. Všichni zde žijí jako jedna velká komunita, která ráda mezi sebe přijímá i cestovatele přinášejících nové inspirace a podněty pro jejich práci.

lama

Patagonie
I o toto území se dělí Argentina s jiným státem. Patagonie se nachází na hranicích s Chile , ale její větší část přísluší právě Argentincem. Jde o ve velké míře nedotčenou přírodní lokalitu, která se skládá z několika částí. V jedné z nich můžete ve volné přírodě pozorovat delfíny a velryby. Součástí je i Bariloche , které svou panenskou přírodou, vysokými vrcholy a krásnými lesy připomíná některé alpské lokality.

Ledovec Perito Moreno
Patagonie se může pochlubit zase jedněmi z nejkrásnějších a nejlépe přístupných ledovců na světě. Na tak malé ploše se jejich nachází téměř 50 a každý se vás zmocní něčím jiným. Nejlepším způsobem, jak si je prohlédnout je plavba lodí.

Pokud máte zájem projít si je i pěšky, informujte se o této možnosti ve zdejším návštěvním centru, kde vám poskytnou více informací a nabídnou vám výlet spolu s odborným průvodcem.

Quebrada de Humahuaca
Toto údolí řeky Rio Grande de Jujuy patří k nejkrásnějším přírodním lokalitám Argentiny. V minulosti tudy procházela jedna z nejvýznamnějších obchodních cest kontinentu. Řeka bývá v určitou část roku zcela vysušená, pak se však znovu objeví a zpestří již beztak nádherné okolí. Barevné skály hrají barvami a vytváří ojedinělý přírodní úkaz.